Informace pro zájemce

Než si vyberete štěňátko 

Předtím, než projevíte zájem o budoucího parťáka, určitě by bylo na místě si prostudovat něco málo o plemeni, pro které byste se chtěli rozhodnout. Přece jenom, pejsek bude žít po vašem boku dlouhou dobu. Na jakékoliv dotazy Vám samozřejmě velice rádi zodpovíme.

Výběr nového majitele

Velmi nám záleží, do jakých rukou odchovy svěříme. Péče o štěňátka, ale i ostatní věci spojené s chovem nám zaberou mnoho času a financí. Pro štěňátka se snažíme vybrat aktivní majitele. Nelpíme na tom, aby byl pejsek uchovněný, sportoval nebo se účastnil výstav. Co je pro nás důležité je především láskyplný domov a občasné zprávy z nového útočiště. Fotky nebo videa, popřípadě společná setkání nám udělají velkou radost a potvrdí správný výběr Vás, jako nového majitele našeho štěňátka.

Kdyby jste se přece jenom rozhodli pro jednu ze zmíněných aktivit, určitě Vám rádi se vším pomůžeme.

Proč si vybrat štěňátko právě z naší chovatelské stanice ?

Snažíme se vybírat co nejvhodnější krycí psy, aby se štěňátka co možná nejvíce přiblížila svým exteriérem i povahovými vlastnosti standartu plemene.  Zároveň a především však dbáme na zdraví, prohlížíme databáze i rodinné anamnézy... Je třeba ale brát v potaz, že příroda je mnohokrát nevyzpytatelná, a i přes veškeré úsilí ze strany chovatele se i u naprosto dokonalého páru může objevit zdravotní problém. 

Štěňátka vyrůstají v prostředí rodinného domu a jsou už od útlého věku v kontaktu se všemi členy rodiny a ostatními zvířaty. Socializace je pro nás zásadním prvkem a proto jí věnujeme maximální úsilí. Protože border kolie i sheltie jsou velice inteligentní, zpravidla do nového domova od nás odchází s tím, že slyší na své jméno a mají úplný základ povelů, které páníček může dále rozvíjet.

Pokud toužíte po par´ťákovi do nepohody, věřím, že výběrem CHS Duhové srdce neuděláte chybu.

Jak nás kontaktovat ?

Telefonní číslo i emailová adresa je veřejně dostupné na našich webových stránkách. Preferenci komunikace necháme na Vás. Pokud se hned nedovoláte, nebojte se ozvat později, určitě na Vás nezapomeneme.  

Jak vše probíhá ?

Po vybrání vhodného krycího psa, nakrytí a potvrzení březosti se na našich stránkách v sekci štěňátka popřípadě také v novinkách objeví letáček s oznámením očekávaného vrhu. Už v tuto chvíli, se v případě zájmu neváhejte nezávazně zeptat na vše, co Vás zajímá, a co není v letáčku uvedeno. 

Závazné rezervace sice probíhají až po narození štěňátek, ale již před očekávaným porodem vedeme průběžných seznam potencionálních zájemců. Po porodu je možné si štěňátko závazně rezervovat a to zaplacením rezervačního poplatku, čímž nám Vy jako budoucí majitelé potvrdíte Váš skutečný zájem. Doplacení plné částky probíhá až při předání štěňátka. Na cenu štěňátka se nebojte zeptat, chápeme, že je to důležitým faktorem při rozhodování:)

Odběr štěňátek je možný po 50 dnech věku. Štěňátka od nás odchází s Europasem, 1. očkováním, několikrát odčervená, se smlouvou a štěněcím balíčkem a s doživotním chovatelským servisem. Průkaz původu neboli PP, není vystaven u obou plemen tak rychle, ten Vám proto posíláme poštou, jakmile je vyhotoven (trvá to zpravidla 1-2 měsíce) 

V průběhu života u nás se snažíme budoucí majitele zaplavovat fotografiemi a videi, abychom co nejvíce zkrátili období, než se štěňátka vydají do světa a budou dělat radost u Vás doma.