NOVINKY

Cherry ze Řeplické samoty měla dosavadní největší výstavní úspěch, udělala nám velkou radost. Vybojovala si v otevřené třídě hodnocení Výborná 1, titul Vítěz třídy a Krajský vítěz. Nejmladší člen smečky Amy Rainbow Love Duhové srdce měla dnes výstavní premiéru a získala od paní rozhodčí pěkný posudek s hodnocením Nadějná 1. Předvedení u ní ale...

Dnes se Cherry ze Řeplické samoty stala oficiálně chovnou fenou s pěkným bonitačním kódem. Nyní už můžeme pomalu vybírát vhodné ženichy na zimní krytí.

Cherry ze Řeplické samoty si dnes vybojovala krásné 2. místo v konkurenci 5 fen a hodnocení výborná 2 !!! v otevřené třídě. Máme z ní velkou radost, v kruhu už se chová jako naprostý profesionál :)

Jenny se dnes zúčastnila klubové výstavy Moravskoslezského klubu chovatelů colií a sheltií, kde získala od zahraničního rozhodčího pěkný posudek s hodnocením VD ve velké konkurenci 13 fen.

Dnes jsme se účastnili krajské výstavy u nás v Olomouci. Cherry, ačkoliv nebyla ve své plné srsti, rozhodla se totiž, že před výstavou pořádně vylíná :), získala hodnocení výborná, byla první ve své kategorii s velmi pěkným posudkem. Počasí bylo krásné, takže jsme si to spolu náležitě užili.

Pokračujeme v sérii vyšetření k plánované bonitaci černých holek. Dnešní den jsme se vydali k posuzovateli a ortopedickému specialistovi MVDr. Ekrovi do Hradce Králové. Obě holky vše čisté, můžeme slavit 😊

Dnešní den absolvovala Cherry ze Řeplické samoty a šeltička Agira's Black Rose Osudové setkání vyšetření na dědičné oční vady u oční specialistky MVDr.Trnkové v Brně. Obě holky jsou DOV prosté z čehož máme obrovskou radost.

Dnes se nám po probdělé noci konečně narodila očekávaná štěňátka vrhu A, 3 pejsci a 3 fenečky zajímavých barev. Pro některé ještě hledáme nový domov (viz. štěňata) Porod proběhl bez větších komplikací a štěňátka se mají čile k světu.

Dnes nám konečně přišly výsledky genetických vyšetření u border kolie Cherry a sheltie Jenny. Obě holky jsou čisté a nenesou mutaci pro žádné onemocnění, z čehož máme obrovskou radost. Ještě mají před sebou vyšetření kloubů a očí a poté mohou každá z nich vyrazit k bonitaci pod jednotlivé kluby.